Restartuj se pohybem (21 dní s Remedy Pilates)

  • 21denní online program
  • krátké lekce na každý den
  • 15-30 minut
  • rozpohybuj a zpevni celé tělo funkčním způsobem
  • lekce v krásném prostředí

Dokončeno:

Rozpis lekcí

Ranní rozcvička

Není nic lepšího než si hned po ránu protáhnout a nastartovat celé tělo. V této rozcvičce zmobilizujeme páteř do všech směrů a probudíme postupně každou část těla tak, abyste mohli rovnou vykročit do nového dne.

Pure Pilates

Pro zahřátí a mobilitu ramenních kloubů a hrudníku si v první části lekce zaplaveme různé plavecké styly. Poté se přesuneme dolů na podložku, kde budeme cvičit modifikace klasických Pilates cviků jako swimming, side bend nebo spine stretch.

Hýždě a břicho do plavek

V této silové lekci se zaměříme hlavně na oblast hýždí a břicha. Lehké modifikace známých Pilates pozic jako shoulder bridge, side bend nebo hinge vám dají zabrat. Lekci doporučuji spíše pokročilým. Je důležité se umět precizně nastavit při daných cvicích tak, abyste nepřetěžovali bederní část páteře.

Balanc a síla nohou

Tato lekce je výzvou pro vaši rovnováhu. Začátečníkům doporučuji cvičit naboso na tvrdé podlaze bez žíněnky. Důraz je na správné nastavení dolních končetin - trojbodová rovina chodidel, kolena vždy směřují před sebe a vytažení z kyčlí, tak aby se správně aktivovaly svaly dolních končetin v jejich souhře. Zapojíte tak i střed těla.

Hrudník, lopatky a břicho

Volnost hrudníku je důležitá nejen pro správný dech, ale i pro úlevu od bolestí třeba beder. V této lekci nejprve zmobilizujeme hrudní páteř cviky ve stojé a poté zaktivujeme svaly okolo lopatek. Nechybí zde ani silové cviky na střed těla.

Pilates flow

Lekci doporučuji mírně pokročilým, kteří už znají základní Pilates cviky. Tentokrát je totiž kreativně propojíme do “mini sérií.” “Flow” znamená “plynulost” a ta je právě cílem celé lekce. Dynamicky, ale plynule střídáme jednotlivé pozice, které jsou spíše silové. Cvičíme převážně na kolenou, proto nedoporučují lekci pro ty z vás, kteří máte problém s koleny.

Koordinace rukou a nohou

Lekci cvičíme převážně ve stoje a je výzvou pro koordinaci rukou a nohou, takže se na cviky musíme trochu více koncentrovat. Zapojíme tak i naše mozkové buňky :-)) Pozice jsou zároveň balanční. Je důležité vycházet vždy ze správného držení těla, pak bude pracovat i hluboký stabilizační systém.

Fascie pro busy maminky a spol.

Fascie jsou pojivové tkáně v našem těle, které napomáhají k volnosti a plynulosti pohybu. Důležité je udržovat jejich elasticitu, čímž se chráníme před zraněními. Pokud máte pouze 10 minut času, tato lekce je ideální jako start do celého dne. Pomocí dynamického strečinku rozpohybujeme páteř, paže i nohy.

Mat flow series

V této lekci, určené pro pokročilé, si protáhnete a posílíte celé tělo. Plynule budete přecházet z jedné Pilates pozice do druhé v rámci dané sekvence cviků. Dohromady si zacvičíte čtyři krátké sestavy a na konci lekce se budete určitě cítit báječně!

Síla břicha

V této lekci se nejdříve protáhneme a uvolníme horní část těla, a poté se vrhneme na Pilates cviky zaměřené na sílu břišních svalů. Na část lekce využijeme i ručník, který nám pomůže lépe s lepším navedením do silových prvků.

Nohy do plavek

V této krátké lekci intenzivně procvičíme všechny svalové skupiny nohou. Celé cvičení je ve stoje, takže zapojíme i rovnováhu a střed těla. Dřepy, výpady dozadu i stranou…a to vše s důrazem na správné držení těla…a hurá k vodě:-)

Mobilita páteře a ramenou

Na začátku lekce rozpohybujeme páteř a uvolníme ramena. Poté se plynule přesuneme dolů na podložku, kde se věnujeme jak silovým, tak protahovacím cvikům Pilates.

Ručník, paže a břicho

Tentokrát využijeme ručník jako pomůcku pro práci hlavně s horní částí trupu. Nejprve otevřeme hrudník bráničním dýcháním, poté dáme do pohybu páteř a posílíme paže. Uvidíte, že ale bude pracovat core i dolní končetiny. V této Pilates lekci zkrátka procvičíme celé tělo.

Dynamika a rotace

Společně si zacvičíme ve větším tempu. Cviky slouží jako nácvik pro pohyb těla při chůzi nebo běhu, kdy je zejména důležitá rotace hrudníku, aktivní core a pohyb paží v ramenních kloubech.

FLOW & Mobilita kyčlí

V plynulém pohybu se skrývá krása. Tuto lekci jsem poskládala tak, aby hezky “plynula” a navazoval jeden cvik na další. I když je hlavním záměrem lekce zmobilizovat a protáhnout svaly okolo kyčlí, uvidíte, že procvičíte celé tělo co do mobility, tak i do síly. Z větší části jsem zařadila pozice na kolenou, jako jsou rytíř nebo kočka, proto budete potřebovat ručník na jejich vypodložení.

Židle a core

Připravte si židli a pojďte si společně zacvičit lekci, která udělá dobře celému vašemu tělu. Zaměření bude hlavně na správné držení těla a HSS (hluboký stabilizační systém). Jak je na tom Váš core?

Ruce, ramena, lopatky

Pojďme věnovat pozornost naším horním končetinám. Uvolníme lopatky, rozpohybujeme ramenní klouby a posílíme paže, a to vše během pouhých 10 minut. Ještě zítra si na tuto lekci vzpomenete 🙂

Volnost hrudníku a lopatek

Tuhý hrudník a nepohyblivé lopatky a s tím spojené bolesti horní části zad. S tím se potýkáme obzvlášť pokud hodně sedíme. V této lekci uvedeme celý trup do pohybu, protáhneme svaly, uvolníme fascie. Zároveň posílíme svaly okolo lopatek, ale i střed těla.

Pružná páteř a pevný střed

Tato lekce je zaměřená jak na mobilitu páteře, tak na sílu svalů středu těla. Cviky jsou modifikované tak, aby je zvládl úplně každý. Ve stoje si dáme i posilovací sérii na nohy. V závěru lekce budete mít pocit, že jste rovnoměrně procvičili celé tělo.

Hyždě, nohy, balanc

Máte pouze 10 minut na cvičení uprostřed chaotického dne? Pojďte si společně funkčním způsobem posílit hýždě a nohy. Pozice jsou vesměs balanční. Při správném držení těla určitě zapojíte i core.

Kruhový trénink

Dlouho jsem vám slibovala nějakou dynamičtější lekci i na hubnutí po dlouhé zimě:-) Tak tady je! Obdoba kruhového (intervalového) tréninku, který u nás ve studiu cvičíme s pomůckami... V této lekci ale žádné nepotřebujete a i tak si dáte pěkně do těla! Lekci cvičte jen pokud nemáte žádné zdravotní potíže a již znáte principy zdravého pohybu z ostatních online lekcí. Střídám v ní cardio cvik s Pilates silovým cvikem. Interval trvá 2 minuty, s tím, že po minutě je vždy malá modifikace cviku, aby lekce byla i zábavná. Cvičte klidně ve svém tempu, popřípadě si cviky ulehčete, tak jak potřebujete. Ve studiu takovouto lekci cvičíme 3x dokola, pokud si chcete tedy opravdu zamakat, pusťte si lekci víckrát za sebou...

Upozornění:
Jde o nezvratný proces, který označí lekce za dokončené. Tento proces nelze vzít zpět. Lekce si pak můžete projít jednu po druhé a znovu si je označit za dokončené.

Heading

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.